Εξ αποστάσεως Εξέταση για ΧΕ 2020-21

από | 2020-Δεκ-26 | Φοιτητικά

Σας ενημερώνουμε ότι η εξέταση όλων των μαθημάτων και των εργαστηρίων θα διεξαχθεί με εξ αποστάσεως μεθόδους, κατ’ εξαίρεση και λόγω των ειδικών συνθηκών που επικρατούν, για την προάσπιση της δημόσιας υγείας των φοιτητών/φοιτητριών, καθώς και όλου του ακαδημαϊκού και διοικητικού προσωπικού του Πανεπιστημίου.

Όσοι φοιτητές αδυνατούν να συμμετάσχουν στις εξ αποστάσεως εξετάσεις, θα πρέπει να υποβάλλουν στη Γραμματεία του Τμήματός τους Υπεύθυνη Δήλωση μη συμμετοχής (επισυνάπτεται πρότυπο, το οποίο διατίθεται και στην κεντρική ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας) με βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής. Η αδυναμία εξέτασης αφορά όλα τα μαθήματα που έχουν δηλώσει οι φοιτητές στο ΧΕ 2020-21, τα οποία οι φοιτητές θα εξεταστούν στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου.

Για περισσότερες πληροφορίες, ιδίως για δοκιμαστική εξέταση με ΜS-Forms και eCLASS και σε περίπτωση που υπάρξει πρόβλημα κατά τη σύνδεσή σας, σας παρακαλούμε να επισκεφτείτε τον σύνδεσμο https://www.uth.gr/news/diexagogi-exetaseon-ex-apostaseos-ianoyarioy-febroyarioy-2021

Η  εξεταστική περίοδος θα διαρκέσει από τη Δευτέρα 25-01-2021 έως και την Παρασκευή 19-02-2021.

Το πρόγραμμα εξετάσεων θα ανακοινωθεί εγκαίρως στην ιστοσελίδα του Τμήματος.

Υπεύθυνη Δήλωση