Θερινό Σχολείο INVEST (7-14 Ιουνίου 2021)

από | 2021-Απρ-28 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Φοιτητικά

Αγαπητοί Φοιτητές/τριες,

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι από 7 ως 14 Ιουνίου πρόκειται να πραγματοποιηθεί ένα Summer School με τη συμμετοχή όλων των Πανεπιστημίων που συμμετέχουν στη Σύμπραξη του Ευρωπαικού Πανεπιστημίου INVEST, τα οποία είναι:

• The Slovak University of Agriculture in Nitra (Slovakia),
  • The University of Agribusiness and Rural Development (Bulgaria),
  • University of Thessaly (Greece),
  • Karelia University of Applied Sciences (Finland),
  • Van Hall Larenstein University of Applied Sciences (the Netherlands)).

Αντικείμενο του Summer School είναι:

“EMPOWERING REGIONAL DEVELOPMENT AND INNOVATIONS – BUILDING RESILIENCE IN RURAL COMMUNITIES”

και απευθύνεται σε προπτυχιακούς φοιτητές που βρίσκονται τουλάχιστον στο δεύτερο έτος σπουδών, αλλά και σε μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς φοιτητές, με προαπαιτούμενο συμμετοχής την επαρκή γνώση της Αγγλικής γλώσσας και την όρεξη για απόκτηση νέων γνώσεων και εμπειριών. Επισημαίνεται ότι όλες οι δράσεις του Summer School θα πραγματοποιηθούν online και δεν υπάρχουν δίδακτρα συμμετοχής.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως κατεβάσουν το σχετικό ενημερωτικό φυλλάδιο.

Θα ήθελα τέλος να επισημάνω ότι το Summer School αποδίδει 5 ECTS, η αναγνώριση των οποίων από το εκάστοτε πρόγραμμα σπουδών (που παρακολουθεί ο κάθε φοιτητής) είναι σαφώς προαιρετική.

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων και είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Νίκος Σαμαράς