Διαγωνισμός Επιχειρηματικών Ιδεών (ΜΟΚΕ-ΠΘ)

από | 2022-Νοέ-25 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Φοιτητικά

Η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ), του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας προσκαλεί στον διαγωνισμό επιχειρηματικών ιδεών που θα διεξαχθεί στις 9 & 10 Δεκεμβρίου στην πόλη της Λάρισας, στο κτίριο του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων, Ισόγειο, σύμπλεγμα “Γαιόπολις” (πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας).

Σκοπός του διαγωνισμού είναι η ανάπτυξη των επιχειρηματικών δεξιοτήτων και η προώθηση της επιχειρηματικής πρωτοβουλίας των μελών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.
Δυνατότητα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.
Για την εγγραφή σας συμπληρώστε τη φόρμα συμμετοχής.
Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να υποβάλουν τις προτάσεις τους έως την Κυριακή 04/12/2022.
Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο της πράξης “Υποστήριξη Δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας Καινοτομίας και Ωρίμανσης για την Αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας”.