Ημέρα Καριέρας Παν/μίου Θεσσαλίας | Νοε-2022

από | 2022-Νοέ-28 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Πρακτική Άσκηση, Φοιτητικά

Ετοιμάσου! Έρχεται την Τρίτη 29 Νοεμβρίου δια ζώσης, στο Domotel Xenia Volos, από τις 10.00 το πρωί έως τις 18.00!

Μην χάνεις καιρό, έλα να ενημερωθείς για ευκαιρίες πρακτικής άσκησης και απασχόλησης. Έλα να γνωρίσεις και να συναντήσεις τους recruiters περίπου 30 μεγάλων εταιριών της χώρας, όπως ΟΤΕ, Intracom Defense, Intrasoft Netcompany, Mytilineos, Χαλυβουργία Ελλάδος, Μύλοι Λούλη, ΙΑΣΩ Θεσσαλίας, SOVEL S.A. και πολλές άλλες.

Οι τελειόφοιτοι και οι απόφοιτοι θα έχετε την ευκαιρία για ατομικές συνεντεύξεις και chat one to one με τους recruiters. Για όποιον δε νιώθει ακόμη έτοιμος, υπάρχει λύση! Τον Νοέμβριο το Γραφείο Διασύνδεσης πρόκειται να διοργανώσει διαδικτυακά εργαστήρια προετοιμασίας για την Ημέρα Καριέρας, σχετικά με το βιογραφικό και τη συνέντευξη επιλογής προσωπικού!

Μη διστάζεις, κάνε την αρχή, έλα να γνωρίσεις εταιρίες που αναζητούν υποψήφιους σαν ΕΣΕΝΑ και να έχεις μια εμπειρία one to one συνέντευξης! Δες παρακάτω τις συμμετέχουσες εταιρίες και ποιες ειδικότητες αναζητούν και δήλωσε στην MS form αυτές που σε ενδιαφέρει να γνωρίσεις από κοντά και να έχεις συνέντευξη με recruiters! Για να σου κλείσουμε ραντεβού με τον recruiter της εταιρίας που επιθυμείς, θα πρέπει έως τις 20/11/2022 να μας έχεις στείλει το βιογραφικό σου. Αν απλά θέλεις να παραβρεθείς στο event και ίσως να κάνεις μόνο chat με τους recruiters ή να ζητήσεις συμβουλές σταδιοδρομίας και όχι προγραμματισμένη συνέντευξη, μπορείς και πάλι. Σε κάθε περίπτωση, μην το χάσεις!

Έλα, πάρε μέρος, άρπαξε την ευκαιρία! Κάνε την εγγραφή σου ΤΩΡΑ, εδώ:

Σε περιμένουμε!

Γραφείο Διασύνδεσης Παν/μίου Θεσσαλίας