Απολογισμός Διαγωνισμού Επιχειρηματικών Ιδεών (Δεκ-2022)

από | 2022-Δεκ-19 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Φοιτητικά

Στις 8 και 9 Δεκεμβρίου, στο μεγάλο αμφιθέατρο του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων (Γαιόπολις), πραγματοποιήθηκε ο Διαγωνισμός Επιχειρηματικών Ιδεών που διοργάνωσε η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ), του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Σκοπός του διαγωνισμού ήταν η ανάπτυξη των επιχειρηματικών δεξιοτήτων και η προώθηση της επιχειρηματικής πρωτοβουλίας των μελών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Ο διαγωνισμός ήταν απόλυτα επιτυχημένος καθώς 27 ομάδες από διάφορα Τμήματα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας υπέβαλαν τις προτάσεις τους προς αξιολόγηση. Το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων συμμετείχε με 6 ομάδες. Αν και βραβευτηκαν οι τρεις πρώτες θέσεις, η εμπειρία και οι γνώσεις που αποκόμησαν όλοι οι συμμετέχοντες, κατ’ ομολογία τους, ήταν εξαιρετικές!

Το Τμήμα συγχαίρει όλους τους συμμετέχοντες και προτρέπει όλους τους φοιτητές να τολμούν και να διεκδικούν, αξιοποιώντας τις γνώσεις τους.