Επίσκεψη 1ου Πειραματικού Γυμνασίου Λάρισας στο Τμ. Ψηφιακών Συστημάτων

από | 2022-Δεκ-17 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

Οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α2 του 1ου Πειραματικού Γυμνάσιου Λάρισας επισκέφτηκαν τη Δευτέρα 05-12-2022 το Τμήμα Ψηφιακών συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Τους  μαθητές υποδέχτηκαν στο αμφιθέατρο της σχολής ο πρόεδρος του Τμήματος κ. Βασίλης Γερογιάννης και ο αντιπρόεδρος του Τμήματος κ. Γεώργιος Κακαρόντζας, και τους μίλησαν για τις σπουδές στο Τμήμα και τις εκπαιδευτικές και ερευνητικές δραστηριότητες του Τμήματος.

Στη συνέχεια περιηγήθηκαν σε αίθουσες και εργαστήρια του τμήματος, συνομίλησαν με φοιτητές και διδάσκοντες του Τμήματος. Οι κα. Αναστασία Μπάλια, κ. Γιώργος Καρέτσος και κ. Απόστολος Ξενάκης μίλησαν στους μαθητές σχετικά με διδακτικά αντικείμενα του Τμήματος.

Η διδακτική επίσκεψη διοργανώθηκε από την κα. Κακαρόντζα (μάθημα Οικιακής Οικονομίας) και τον κ. Παρλάντζα (μάθημα Πληροφορικής) τους οποίους και ευχαριστούμε.