Διαγωνισμός Επιχειρηματικότητας “Καινοτολμώ 2023”

από | 2023-Απρ-18 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Φοιτητικά

Έχετε μια επιχειρηματική ιδέα; Ενδιαφέρεστε να αξιοποιήσετε τα αποτελέσματα της έρευνάς σας, τη διπλωματική σας εργασία ή το διδακτορικό σας;

Σας προσκαλούμε στον Διαγωνισμό Επιχειρηματικότητας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

“Καινοτολμώ 2023”

που θα διεξαχθεί στις 12, 13 & 14 Μαΐου 2023 στο Βόλο (κτήριο πρώην Γαλλικού Ινστιτούτου, Γ. Καρτάλη με Ροζού)

Δυνατότητα συμμετοχής στο Διαγωνισμό έχουν όλα τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας:

• Προπτυχιακοί/ές και μεταπτυχιακοί/ές φοιτητές/ριες
  • Υποψήφιοι διδάκτορες και μεταδιδάκτορες
  • Ερευνητές/ριες (ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, κ.λπ.)

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή τους έως και την Παρασκευή 28/04/2023.

Η αφίσα της δράσης “Καινοτολμώ 2023”

Η δράση υλοποιείται στο πλαίσιο της πράξης “Υποστήριξη Δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας Καινοτομίας και Ωρίμανσης για την Αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας”, το οποίο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση».