Συμμετοχή ΤΨΣ στη Διημερίδα Σχολ. Επαγγελμ. Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Β’-βάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας

από | 2023-Μάι-7 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

Το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας συμμετείχε στη διημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΔΔΕ) Λάρισας, για τους μαθητές της Γ΄ τάξης όλων των Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, με θέμα «Σπουδές & Επαγγέλματα μετά το Λύκειο». Η διημερίδα πραγματοποιήθηκε στις 27 και 28 Απριλίου 2023, στο Αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας.

Το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων εκπροσώπησε ο Πρόεδρος του Τμήματος, Καθηγητής Βασίλης Γερογιάννης, οποίος ανέπτυξε προς τους μαθητές που συμμετείχαν την ομιλία με θέμα:

Επαγγελματικές προοπτικές στον Τομέα των Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΤΠΕ): Το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Ευχαριστούμε τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και Λάρισας ιδιαίτερα το γραφείο  Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της ΔΔΕ Λάρισας για την τιμητική πρόσκληση.