Εκπαιδευτική Επίσκεψη του ΤΨΣ στο Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας & Συνάντηση Εργασίας με την Ηγεσία του

από | 2023-Ιούν-4 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

Την Τετάρτη 24-05-2023, καθηγητές και φοιτητές του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων της Σχολής Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας (ΑΤΑ).

Αρχικά, στο πλαίσιο της επίσκεψης, ο Κοσμήτορας της Σχολής Τεχνολογίας Καθηγητής κ. Ηλίας Σάββας και ο Πρόεδρος του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων Καθηγητής κ. Βασίλης Γερογιάννης, είχαν την ευκαιρία και την τιμή να συναντήσουν τον Αρχηγό Τακτικής Αεροπορίας Αντιπτέραρχο (Ι) κ. Γεώργιο Φασούλα, με τον οποίο συζήτησαν εκτενώς, σε ιδιαίτερα φιλικό κλίμα, τις προοπτικές, το πλαίσιο και τα πεδία συνεργασίας του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων με το Αρχηγείο Τακτικής Αεροπορίας, κυρίως σε ό,τι αφορά δράσεις συνεργασίας σε θέματα εκπαίδευσης και έρευνας.

Στη συνέχεια, …

Διαβάστε το πλήρες αρθρο….