Δήλωση Μαθημάτων & Συγγραμμάτων ΧΕ2023-24

από | 2023-Νοέ-3 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Σας γνωρίζουμε ότι από Τρίτη 07-11-2023 έως και Κυριακή 03-12-2023 μπορείτε να προχωρήσετε στη δήλωση των μαθημάτων για το Χειμερινό Εξάμηνο 2023-2024. Η δήλωση μαθημάτων είναι υποχρεωτική για τη συμμετοχή στην εξεταστική του Χ.Ε. 2023-24 και στην επαναληπτική του Σεπτεμβρίου, καθώς και για τη δήλωση/παραλαβή συγγραμμάτων. Γίνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής Ηλεκτρονική Γραμματεία (Unitron), με χρήση των διαπιστευτηρίων πρόσβασης (όνομα χρήστη – κωδικός) του ιδρυματικού λογαριασμού. Όσοι/ες έχουν αναλάβει πτυχιακή εργασία θα πρέπει να το δηλώσουν ως μάθημα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε κλικ στο κουμπί ‘Οριστική Υποβολή δήλωσης’ για να καταχωρηθεί η δήλωση στην εφαρμογή.

Την επόμενη ημέρα από τη δήλωση μαθημάτων θα μπορείτε να προχωρήσετε στη δήλωση συγγραμμάτων μέσω της διεύθυνσης http://eudoxus.gr- «ΦΟΙΤΗΤΕΣ-Δήλωση Συγγραμμάτων» και πάλι με τη χρήση των στοιχείων πρόσβασης του ιδρυματικού λογαριασμού.

Η περίοδος δηλώσεων συγγραμμάτων λήγει την Παρασκευή 22-12- 2023.

Πρωτοετείς: Η δήλωση των μαθημάτων του 1ου εξαμ. έχει γίνει από τη Γραμματεία και συνεπώς οι φοιτητές/τριες μπορούν να προχωρήσουν στη δήλωση συγγραμμάτων σύμφωνα με τα παραπάνω.

9ο εξάμηνο: Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες που φοιτούν στο 9ο εξ. ότι στο σύστημα έχουν γίνει οι απαραίτητες προϋποθέσεις για την κανονική (ΧΕ) και την εμβόλιμη εξεταστική.

Από τη Γραμματεία