Αξιολόγηση Μαθημάτων ΧΕ 2023-2024

από | 2024-Ιαν-10 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Σας υπενθυμίζουμε ότι στις 08/01/2024 (Δευτέρα) ξεκίνησε η διαδικασία αξιολόγησης των μαθημάτων από τους φοιτητές του ΠΠΣ και των ΠΜΣ, η οποία θα διαρκέσει έως την Παρασκευή 19/01/2024, όπως έχετε ενημερωθεί και με σχετικό μήνυμα από την ΜΟΝΑΔΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (ΜΟΔΙΠ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Η διαδικασία αξιολόγησης πραγματοποιείται μέσα από τη διαδικτυακή πύλη του φοιτητολογίου (https://sis-web.uth.gr/), αλλά διατηρεί την πλήρη ανωνυμία στην συμπλήρωση και στην υποβολή των ερωτηματολογίων.

Τονίζεται ότι τα αποτελέσματα της αξιολόγισης κοινοποιούνται στους διδάσκοντες και στη διοίκηση, και λαμβάνονται υπόψη στη διαμόρφωση της διδασκαλίας αλλά και του Προγράμματος Σπουδών. Επιπρόσθετα, η συμμετοχή σας αποτελεί ποιοτικό δείκτη τόσο για το Τμήμα και τα προγράμματα σπουδών του (ΠΠΣ και ΠΜΣ) όσο και για το Πανεπιστήμιο συνολικά. Η διαδικασία αξιολόγησης αποτελεί, σε παγκόσμιο επίπεδο, την πάγια διαδικασία διασφάλισης της ποιότητας των σπουδών.