Δήλωση Μαθημάτων – Συγγραμμάτων

από | 2024-Μάι-11 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Ενημερώνουμε ότι η εφαρμογή για τη δήλωση μαθημάτων του Εαρινού Εξαμήνου (EE) 2023-24 θα είναι ανοικτή έως και την Κυριακή 19 Μαΐου 2024.

Η δήλωση μαθημάτων είναι υποχρεωτική για τη συμμετοχή στην εξεταστική του ΕΕ 2023-24 και στην επαναληπτική του Σεπτεμβρίου, καθώς και για τη δήλωση/παραλαβή συγγραμμάτων. Η δήλωση γίνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής Ηλεκτρονική Γραμματεία (Unitron) με χρήση των διαπιστευτηρίων πρόσβασης (όνομα χρήστη – κωδικός) του ιδρυματικού λογαριασμού.

Όσοι/ες έχουν αναλάβει πτυχιακή εργασία θα πρέπει να το δηλώσουν ως μάθημα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε “κλικ” στο κουμπί “Οριστική Υποβολή δήλωσης” για να καταχωρηθεί η δήλωση στην εφαρμογή. Επιβεβαιώστε μετά από λίγο ότι η δήλωση έχει καταχωρηθεί.

10ο εξάμηνο:  Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες που φοιτούν στο 10ο εξ. ότι στο σύστημα έχουν γίνει οι απαραίτητες ρυθμίσεις για την κανονική (ΕΕ) και την εμβόλιμη (δικαίωμα δήλωσης μαθημάτων ΧΕ) εξεταστική.

Από τη Γραμματεία