Φοιτητής του ΤΨΣ Νικητής σε Διαγωνισμό Σεμιναρίου Intrasoft

από | 2021-Νοέ-25 | 1ης Σελίδας, Ανακοινώσεις, Φοιτητικά

Mε χαρά ανακοινώνουμε ότι στο διαγωνισμό που διεξήχθη στο online σεμινάριο, με θέμα “INTRASOFT MEETS UNIVERSITIES – Season 2 Episode 1: Front End Development!”, που διοργάνωσε η εταιρεία Πληροφορικής INTRASOFT International, ανάμεσα σε περισσότερους από 80 φοιτητές από διάφορα Τμήματα Πληροφορικής της χώρας, πρώτος νικητής αναδείχθηκε ο Ηλίας Κουλαξής, προπτυχιακός φοιτητής στο 3ο έτος (5ο εξάμηνο) σπουδών του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Ο διαγωνισμός περιλάμβανε ερωτήσεις σχετικές με θέματα front-end development με τη γλώσσα προγραμματισμού JavaScript και με τα frameworks React.js, Vue.js και Angular.js.

Το έπαθλο που κέρδισε ο φοιτητής μας, ως πρώτος νικητής, είναι μια δωρεάν συνδρομή γα την παρακολούθηση ενός ολοκληρωμένου online εκπαιδευτικού σεμιναρίου με θέμα “Front End Development Bootcamp Course” που διοργανώνει η INTRASOFT International.

Συγχαίρουμε τον φοιτητή μας για αυτή τη διάκριση και του ευχόμαστε για το μέλλον κάθε πρόοδο και επιτυχία!