Digital Systems Events #01

από | 2021-Απρ-19 | Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

Την Πέμπτη 22/4/2021 στις 18.30, εγκαινιάζουμε τα Digital Systems Events, ανοικτές διαδικτυακές εκδηλώσεις του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων, που αφορούν σε διαλέξεις από προσκεκλημένους ομιλητές που έχουν να επιδείξουν σημαντικές διακρίσεις και επιτυχίες στην περιοχή των ΤΠΕ και των Ψηφιακών Συστημάτων, τόσο στην Ελλάδα όσο και διεθνώς.

Τα “ds events” ξεκινούν με τον Δρ. Λάμπρο Καλαμπούκα (LG Ads, πρώην Alphonso) που θα μοιραστεί με τους φοιτητές και τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας τις εμπειρίες του, την πορεία του (ξεκινώντας από τα Σέρβια Κοζάνης και φτάνοντας στο να ιδρύει διεθνώς επιτυχημένες high-tech εταιρείες με έδρα τη Silicon Valley), τα λάθη του, αλλά και τις επιλογές που θα έκανε αν ξεκινούσε ξανά σήμερα! Η εκδήλωση θα γίνει on-line στο MS Teams.

Περισσότερα στη σελίδα των Digital Systems Events.