Συμμετοχή ΤΨΣ στο 2ο Φεστιβάλ Νεολαίας & Δια Βίου Μάθησης Δήμου Λαρισαίων

από | 2022-Ιούν-30 | 1ης Σελίδας, Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες, Φοιτητικά

Στο πλαίσιο του 2ου Φεστιβάλ Νεολαίας & Δια Βίου Μάθησης που διοργανώνει το Δημοτικό Συμβούλιο Νεολαίας του Δήμου Λαρισαίων, το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας συμμετέχει με δικό του περίπτερο για την προβολή των προγραμμάτων σπουδών που παρέχει (προπτυχιακό, μεταπτυχιακά, διδακτορικά) και των δράσεών του. Το φεστιβάλ διαρκεί τρεις μέρες (Πέμπτη 30/6, Παρασκευή 1/7 και Σάββατο 2/7) και πραγματοποιείται στο Μύλο του Παππά.

Την Παρασκευή 1/7 στις 20:00-21:00 στο Αμφιθέατρο του 2ου ορόφου στο Μύλο του Παππά, θα πραγματοποιηθεί ομιλία του κ. Σάββα Ηλία, καθηγητή του Τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με θέμα «Κβαντική Υπολογιστική: μια ματιά στο όχι και τόσο μακρινό μέλλον».

Φοιτητές, διδάσκοντες, γονείς και απόφοιτοι Λυκείου καλούνται να επισκεφθούν το περίπτερο του Τμήματος, κύρια στο διάστημα 18:00-21:00.

Επισυνάπτονται η μπροσούρα και το πρόγραμμα δράσεων του φεστιβάλ.