Έναρξη Λειτουργίας Γυμναστηρίου Γαιόπολις

από | 2022-Σεπ-12 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Ακολουθεί ανακοίνωση του Γραφείου Φυσικής Αγωγής

Έναρξη Λειτουργίας Αθλητικού Κέντρου – Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου Γαιόπολις για το Ακαδημαϊκό Έτος 2022 -23

Αγαπητά μέλη του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σας ενημερώνουμε ότι το Αθλητικό κέντρο – Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο θα ανοίξει την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022. Αρχικά για τον μήνα Σεπτέμβριο θα λειτουργήσουν η αίθουσα μυικής ενδυνάμωσης και η αίθουσα πινγκ-πονγκ . Οι εξωτερικές εγκαταστάσεις (υπαίθρια γήπεδα ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϊ, τένις) θα λειτουργήσουν μετά την ολοκλήρωση των έργων.
Ωράριο λειτουργίας γυμναστηρίου (αίθουσα μυικής ενδυνάμωσης) για τον μήνα Σεπτέμβριο 2022: από 10:00 πμ έως 13:00 μμ.
Δικαίωμα συμμετοχής στις αθλητικές δραστηριότητες έχουν όλοι οι προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές/ριες, όλο το προσωπικό του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (εκπαιδευτικό και διοικητικό). Απαραίτητη προϋπόθεση για την είσοδο στο Γυμναστήριο είναι η έκδοση κάρτας μέλους η οποία χορηγείται στους ενδιαφερόμενους έπειτα από αίτησή τους και προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής. Η αίτηση μπορεί επίσης να αποσταλεί και ηλεκτρονικά στην διεύθυνση boutlasg@uth.gr – boutlas@teilar.gr
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ | ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
Για την έκδοση κάρτας αθλούμενου απαιτούνται:
α) Αίτηση (χορηγείται από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής),
β) δύο μικρές φωτογραφίες τύπου ταυτότητας,
γ) φωτοτυπία φοιτητικής ταυτότητας – πάσο ή βεβαίωση σπουδών,
δ) ιατρική βεβαίωση από ειδικευμένο Παθολόγο, ή ειδικευμένο Καρδιολόγο.
Εγγραφές γίνονται καθημερινά στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής, από 10.00 πμ έως 12.30 μμ για τον μήνα Σεπτέμβριο. Θα υπάρξει ανακοίνωση στα μέσα Σεπτεμβρίου για το πλήρες πρόγραμμα του Γυμναστηρίου με όλες τις δραστηριότητες, τα προγράμματα και το διευρυμένο ωράριο για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23. Όλα τα προγράμματα θα ξεκινήσουν με την έναρξη του ακαδημαϊκού έτους, δηλαδή 03-10-2022.
Πληροφορίες: Καθημερινά στο Γραφείο Φυσικής Αγωγής από 09:00 έως 13:30 στο τηλέφωνο 2410684347 ή 6947521370 ή What’s Up: 6982287089 (Γιώργος Μπούτλας) ή στο Email: boutlas@teilar.gr
Γιώργος Μπούτλας
Ιστοσελίδα Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου: sports.teilar.gr