Δύο νέες Φοιτητικές Ομάδες

από | 2022-Σεπ-25 | Φοιτητικά

Οι φοιτητικές ομάδες δημιουργούνται συνήθως στη βάση κοινών ενδιαφερόντων που μπορεί να είναι επιστημονικάαθλητικάπολιτιστικά, κ.α. Μια φοιτητική ομάδα μπορεί να αποτελέσει κέντρο έκφρασης και δημιουργικότητας και να συμβάλει σε μια περισσότερο ενδιαφέρουσα φοιτητική ζωή τόσο σε κοινωνικό όσο και σε επιστημονικό επίπεδο. Η παγίδευση σε “κλειστές παρέες” στερεί τον πλουραλισμό στις εμπειρίες που θα πρέπει να επιδιώκει ένας φοιτητής που επιθυμεί να χτίσει μια πολύπλευρη προσωπικότητα. Εξάλλου, μετά την φοιτητική ζωή ακολουθεί συνήθως η επαγγελματική όπου η λειτουργία στο πλαίσιο μιας ομάδας είναι μάλλον κανόνας παρά εξαίρεση.

Έχουν δημιουργηθεί δύο νέες φοιτητικές ομάδες, η WebDev και η AI/ML. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να εμπλακούν μέσω του σχετικού “ψευδομαθήματος” στο eClass.

Περισσότερα στη σελίδα των Φοιτητικών Ομάδων.