Υπενθύμιση: Αξιολόγηση Μαθημάτων ΠΠΣ και ΠΜΣ

από | 2023-Ιαν-10 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Σας υπενθυμίζουμε ότι στις 12-12-2022 ξεκίνησε η διαδικασία αξιολόγησης των μαθημάτων από τους φοιτητές του ΠΠΣ και των ΠΜΣ, η οποία θα διαρκέσει έως 16-01-2023, όπως σας είχαμε ενημερώσει με σχετική ανακοίνωση αλλά και μέσα στις διαλέξεις.

Επειδή, κατά τον έλεγχο της πορείας της διαδικασίας διαπιστώθηκε χαμηλό ποσοστό συμμετοχής των φοιτητών, θα παρακαλούσαμε όσους παρακολουθούσαν και δεν έχουν προβεί σε αξιολόγηση, να συνεισφερουν με την γνώμη τους στη διαδικασία.

Τονίζεται ότι τα αποτελέσματα της αξιολόγισης κοινοποιούνται στους διδάσκοντες και στη διοίκηση, και λαμβάνονται υπόψη στη διαμόρφωση της διδασκαλίας αλλά και του Προγράμματος Σπουδών. Επιπρόσθετα, η συμμετοχή σας αποτελεί ποιοτικό δείκτη τόσο για το Τμήμα και τα προγράμματα σπουδών του (ΠΠΣ και ΠΜΣ) όσο και για το Πανεπιστήμιο συνολικά.

Περισσότερα στην αρχική ανακοίνωση.