Δήλωση Μαθημάτων – Συγγραμμάτων

από | 2023-Μαρ-21 | 1ης Σελίδας, Φοιτητικά

Καλούμε τους/τις φοιτητές/τριες του 4ου, 6ου και 8ου εξαμ. να προχωρήσουν άμεσα σε δήλωση μαθημάτων του Εαρινού Εξαμήνου 2022-23, από την Τετάρτη 22-03-2023 έως και την Κυριακή 02-04-2023. Η δήλωση μαθημάτων είναι υποχρεωτική για τη συμμετοχή στην εξεταστική του Εαρ.Εξ. 2022-23 και στην επαναληπτική του Σεπτεμβρίου, καθώς και για τη δήλωση/παραλαβή συγγραμμάτων. Η δήλωση γίνεται ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής Ηλεκτρονική Γραμματεία (Unitron), με χρήση των διαπιστευτηρίων πρόσβασης (όνομα χρήστη – κωδικός) του ιδρυματικού λογαριασμού email.

Όσοι/ες έχουν αναλάβει πτυχιακή εργασία θα πρέπει να το δηλώσουν ως μάθημα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε κλικ στο κουμπί ‘Οριστική Υποβολή Δήλωσης για να καταχωρηθεί η δήλωση στην εφαρμογή.

Την επόμενη ημέρα από τη δήλωση μαθημάτων θα μπορείτε να προχωρήσετε στη δήλωση συγγραμμάτων μέσω της διεύθυνσης http://eudoxus.gr/– «ΦΟΙΤΗΤΕΣ – Δήλωση Συγγραμμάτων» και πάλι με τη χρήση των στοιχείων πρόσβασης του ιδρυματικού email σας.

Η περίοδος δηλώσεων συγγραμμάτων λήγει την Παρασκευή 5 Μαΐου 2023.

ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ: Η δήλωση των μαθημάτων του 2ου εξαμ. έχει γίνει από τη Γραμματεία και συνεπώς οι φοιτητές/τριες μπορούν να προχωρήσουν από 22-03-2023 στη δήλωση συγγραμμάτων σύμφωνα με τα παραπάνω.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος