Επίσκεψη ΓΕΛ Τυρνάβου

από | 2023-Μαρ-20 | Εκδηλώσεις-Δραστηριότητες

Την Τρίτη, 21/02/2023, οι μαθήτριες/τές των τμημάτων της Ομάδας Προσανατολισμού Οικονομίας και Πληροφορικής  της Γ τάξης του ΓΕΛ Τυρνάβου πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας μετά από εισήγηση του εκπαιδευτικού Λαΐνα Αθανασίου (ΠΕ86).

Στο αμφιθέατρο της Σχολής ο πρόεδρος του τμήματος, κ. Γερογιάννης Βασίλειος, ο κ. Χαραλάμπους Ονούφριος, Αναπληρωτής Καθηγητής, o κ. Ξενάκης Απόστολος, Επίκουρος Καθηγητής,  παρουσίασαν στις/στους μαθήτριες/τές το Πρόγραμμα Σπουδών του Τμήματος και αναφέρθηκαν στις εξαιρετικές προοπτικές  απασχόλησης για τους αποφοίτους του Τμήματος. Στη συνέχεια οι μαθήτριες/τές ξεναγήθηκαν στους χώρους διδασκαλίας και στα εργαστήρια του τμήματος με τη βοήθεια της κ. Μπάλια Αναστασίας  & του κ. Στυλιανού Τηλέμαχου, μέλη ΕΤΕΠ του Τμήματος.

Στην διδακτική αυτή επίσκεψη συνόδεψαν  τους μαθητές οι εκπαιδευτικοί Λαΐνας  Αθανάσιος και Ζιάκος Απόστολος.